Bio ovocný čaj

Připravte si skvělý ovocný čaj i doma, stačí jen usušit nakrájená jablka

Na trhu jsou v ohledu bio čajů někdy značné rozdíly. V některých případech si koupíte málo kvalitní produkt, jindy lze sáhnout po opravdu výjimečném kousku. Ovocné čaje jsou ideální pro dietní režim, ale také malé děti nebo těhotné a kojící ženy. Všechny potěší i omamná vůně přímo z přírody, bez chemikálií a dalších příměsí. Ideální jsou hlavně v zimě, nejen proto, že jsou plné vitamínů a dalších cenných látek.

Bio ovocný čaj možná vyjde dráž, je ale o mnoho kvalitnější než jiné směsi

Čaje jsou zdravé, zaženou žízeň, a kromě jiného také skvěle chutnají, jde o nápoj prakticky bez kalorií (tedy pokud jej budeme pít neslazený). Bio ovocný čaj je v tomto ohledu doslova králem, přírodní složení pomůže jako prevence, ale zažene na ústup i některé tradiční zimní choroby. Chřipka, nachlazení a další problémy nebudou mít nejmenší šanci. Čaje můžou bez problémů pít i několikaměsíční děti. Zvláště v době nemoci, kdy tělo potřebuje více tekutin, jde o ideální doplněk pitného režimu.

Bio ovocné čaje mají hodně pozitiv, neodvodňují tělo a dodají spoustu minerálů

Jsou zapotřebí hodně kvalitní suroviny, takže na šálek za korunu ze supermarketu spíše zapomeňte. Bio ovocný čaj v sypané podobě rovná se vysoká jakost, ale i speciální chuť. Nezapomeňte, že velmi důležité jsou čerstvé suroviny. Čaj starší dvou let už není vůbec dobrý, u ovocných čajů to platí dvojnásob – zde je doba trvanlivosti obecně ještě o něco kratší. Ke kvalitnímu šálku čaje patří i voda bez chloru, ten totiž pokazí veškeré potěšení. Dá se totiž říci, že doslova zkazí jemnou chuť nápoje. Každý čaj se také připravuje trochu jinak, platí to i pro ovocné směsi. Rozdíly jsou například v teplotě vody a v čase, po který se má směs louhovat.