Ovocný čaj pro děti

Pestrá porce vitamínů pro naše nejmenší, která bude chutnat i dospělým

Naše děti si zasluhují poctivou kuchyni, ale také kvalitní čaje. Pít tento nápoj mohou třeba už dva měsíce staré děti, stačí jen pečlivě vybrat směs – s černými nebo zelenými čaji ještě samozřejmě trochu počkáme. U dětí platí hned dvojnásob, že musíme volit dobře vybrané suroviny (ideálně z vlastní zahrádky nebo BIO produktů ze specializovaného obchodu).

Ovocný čaj pro děti rozhodně nesmí být jen obarvená voda, důležitá je porce živin

Čaj rozhodně není jen sáček za pár haléřů, který se přelije horkou vodou. A o ovocném čaji pro děti to platí samozřejmě také, těm nejmenším pak určitě nemůžeme předložit silně aromatické nápoje. I zde platí, že za kvalitu se musí připlatit, pečlivý výběr je také nutností. Ovocné čaje podpoří zažívání a dodají tekutiny, které děti potřebují. Třeba v době chřipky nebo horečky je potřeba tekutin výrazně vyšší, takže sladce chutnající nápoj najde určitě své uplatnění. Jaké čaje mohou pít i naši nejmenší? Kromě ovoce můžeme využít i bylinky a koření, třeba heřmánkový nebo fenyklový čaj uklidňuje záněty nebo průjmová onemocnění. Šípek zase dětem příliš chutnat nebude, dílem i proto, že je čaj z něj mírně nakyslý.

Základem pitného režimu u malých dětí má být voda, kvalitní ovocné čaje dejme na druhé místo

Samozřejmě, děti by měly pít hlavně čistou vodu, ale dobrý ovocný čaj je něčím, co rozhodně nemůžeme opomenout. Zelený čaj zase obsahuje až moc kofeinu, takže pro ty úplně nejmenší děti je prakticky zcela nevhodný. Jde také o to, v jaké části světa se nacházíme. Zatímco ovocné čaje pro děti jsou v Číně doporučovány až od tří nebo čtyř let věku, v Evropě se popíjejí mnohem dříve. Jaká varianta je lepší? Často se na něčem podobném jasně neshodují ani pediatři…