Ovocný čaj v těhotenství

Těhotným ženám se hodně změní jídelníček, na seznamu zakázaného se objeví samozřejmě i alkohol. Vynechat příliš tučná jídla je také důležité, příliš mnoho kofeinu také nastávajícím maminkám poněkud uškodí. Co však lze vřele doporučit, jsou ovocné čaje. Dodají tělu potřebné vitamíny, minerály a další klíčové látky, které samozřejmě využije i miminko.

Bez kofeinu, stoprocentně přírodní, ale také velmi chutný, ovocný čaj v těhotenství lze doporučit

Pití kávy je pro těhotné ženy spíše kontraproduktivní, hlavně pokud jde o každodenní záležitost. Těhotným nebo kojícím ženám se však určitě hodí fakt, že ovocný čaj je pro ně přímo ideálem. Jemná chuť, stoprocentní bio složení, příjemná a nevtíravá vůně. V každém případě, pitný režim v období těhotenství by měl být vyšší, protože se dá s trochou nadsázky říci, že nastávající maminka pije „za dva“. Ovocný čaj v těhotenství se počítá do pitného režimu, káva ale spíše odvodňuje a o alkoholu se ani nedá přemýšlet – pochopitelně nejen z důvodu, že tělo vlastně vůbec nezavodní.

Pro těhotnou ženu je samozřejmě nejlepší čistá voda z kohoutku nebo takzvaná kojenecká voda, která obsahuje jen naprosté minimum minerálních látek. Vodou ředěný džus také neuškodí, pít stoprocentní variantu bez vody by však hodně zatížilo játra a ledviny. Ani čaj by neměl být příliš silný, černou nebo zelenou variantu by si měla nastávající maminka spíše odpustit.

Už vůbec se nedoporučuje pití slazených kolových limonád. Nejde jen o přidaný cukr, ale také umělé příchutě a barviva, která pak přejdou i do plodu. Fosforečnany nebo oxid siřičitý nejsou příliš prospěšnými ani pro dospělé. Ovocný čaj v těhotenství je proto číslem jedna pro každou budoucí maminku, doplnit jej lze lehkými čaji z bylinek, jako je třeba meduňka nebo kopřiva. Heřmánek má podobné vlastnosti, především uklidní pocuchané nervy.