7 lahodných bylinkových čajů, které si můžete připravit doma: recepty na zdraví a relaxaci

Vložený kus kódu např s reklamou...

1. Levandulový čaj

Levandulový čaj má uklidňující účinky a pomáhá zlepšit spánek. Stačí smíchat sušenou levanduli s vroucí vodou a nechat louhovat. Přidejte trochu medu pro oslazení a můžete si dopřát relaxační šálek tohoto aromatického čaje.

2. Mátový čaj

Mátový čaj je skvělý pro podporu trávení a na zklidnění trávicího systému. Nasekejte čerstvou mátu a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat a pak přeceďte. Můžete přidat citrón nebo med podle chuti.

3. Šalvějový čaj

Šalvějový čaj je známý svými antiseptickými vlastnostmi a pomocí při nachlazeních. Zalijte vroucí vodou sušenou šalvěj a nechte louhovat přibližně 10 minut. Pijte teplý čaj pro posílení imunity.

4. Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je ideální pro zmírnění trávicích potíží a pro uklidnění před spaním. Stačí zalít sušené heřmánkové květy vroucí vodou a nechat louhovat. Přidejte trochu citronu nebo skořice pro chuť.

5. Tymiánový čaj

Tymiánový čaj je bohatý na antioxidanty a může pomoci při boji s bakteriemi. Zalijte čerstvý tymián vroucí vodou a nechte louhovat. Pijte pravidelně pro posílení imunity a podporu dýchacích cest.

6. Rozmarýnový čaj

Rozmarýnový čaj má povzbuzující účinky a zlepšuje kognitivní funkce mozku. Stačí zalít čerstvý rozmarýn vroucí vodou a nechat louhovat. Pijte ráno pro osvěžení mysli a těla.

7. Jasmínový čaj

Jasmínový čaj je známý svým relaxačním účinkem a bohatou vůní. Smíchejte sušené jasmínové květy s vroucí vodou a nechte louhovat. Pijte večer pro uklidnění a relaxaci před spaním.

Krátké shrnutí: Připravte si doma lahodné bylinkové čaje s užitečnými zdravotními a relaxačními účinky pomocí těchto receptů. Nechte si chutnat a užívejte si zdraví a relaxaci!

Klíčová slova: bylinkové čaje recepty

Sdílet článek:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vítejte ve světe ovocných čajů

Přečtěte si nejrůznější články týkající se ovocných čajů.

Edit Template

Ovocný čaj

Ovocný čaj je nápoj, ve kterém je podíl sušeného ovoce více než 50 % hmotnosti, skládá se i z částí sušených rostlin.

Internetové stránky provozuje společnost inagami s.r.o., IČ: 06366376, Cedrová 1431, Jesenice

© 2024 ovocnycaj.cz