Jak si připravit domácí ovocný čaj: 5 jednoduchých receptů na lahodné teplé nápoje plné vitamínů

Vložený kus kódu např s reklamou...

Ovocný čaj je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vychutnat lahodný teplý nápoj plný vitamínů. Navíc si jej můžete připravit doma bez složitých postupů. Zde najdete 5 jednoduchých receptů na ovocný čaj, které si zamilujete.

1. Jahodový čaj

Pro tento ovocný čaj budete potřebovat čerstvé jahody, vodu a trochu medu. Jahody nakrájejte na menší kousky a dejte do hrnce s vařící se vodou. Přidejte med podle chuti a nechte čaj několik minut louhovat. Poté sceďte a můžete servírovat.

2. Hroznový čaj

Pro tento recept si připravte čerstvé hrozny, skořici a vodu. Hrozny rozmixujte a dejte do hrnce společně se skořicí a vodou. Vařte asi 10 minut a poté sceďte. Hotový čaj můžete dochutit medem nebo citrónovou šťávou.

3. Meruňkový čaj

Meruňky jsou výborné nejen jako samostatné ovoce, ale také jako ingredience do ovocného čaje. Pro tento recept budete potřebovat meruňky, vodu a med. Meruňky nakrájejte na kousky a dejte do hrnce s vařící se vodou. Přidejte med a nechte louhovat. Sceďte a podávejte.

4. Citronový čaj

Pro tento osvěžující čaj potřebujete citron, vodu a med. Nakrájejte citron na plátky a dejte do hrnce s vařící se vodou. Přidejte med a nechte louhovat. Sceďte a je hotovo.

5. Kiwi čaj

Kiwi je plné vitamíny C a je skvělé pro posílení imunity. Nakrájejte kiwi na kousky a dejte do hrnce s vařící se vodou. Přidejte trochu cukru nebo medu a nechte louhovat. Sceďte a můžete podávat.

Shrnutí

Ovocný čaj je skvělou alternativou k běžným čajům a kávě. S jednoduchými recepty, které jsme vám představili, si můžete připravit lahodné teplé nápoje plné vitamínů doma. Neváhejte vyzkoušet jeden z našich receptů a dopřejte si chvíle relaxace s lahodným ovocným čajem.

Klíčová slova: ovocný čaj recept

Sdílet článek:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ovocný čaj

Ovocný čaj je nápoj, ve kterém je podíl sušeného ovoce více než 50 % hmotnosti, skládá se i z částí sušených rostlin.

Internetové stránky provozuje společnost inagami s.r.o., IČ: 06366376, Cedrová 1431, Jesenice

© 2024 ovocnycaj.cz