Osvěžující a lahodný: Tři recepty na domácí ovocný čaj

Vložený kus kódu např s reklamou...

1. Ovocný čaj s mátou a citronem

Pro tento ovocný čaj si připravte čerstvou mátu, citron a libovolné ovocné čaje. Nejprve zalijte vroucí vodou čerstvou mátu a nechte louhovat asi 5 minut. Poté přidejte plátky citronu a ovocné čaje podle vaší chuti. Nechte vařit dalších 10 minut a pak sceďte do hrnku. Dochutit můžete medem nebo sirupem podle chuti.

2. Ovocný zázvorový čaj s meruňkami a jablkem

Tento recept je skvělý pro posílení imunity a zahřátí v chladných dnech. Potřebujete zázvorový čaj, sušené meruňky, jablko a skořici. Nejprve uvařte zázvorový čaj dle návodu na obalu. Do něj přidejte nasekané sušené meruňky, nakrájené jablko a špetku skořice. Vařte asi 15 minut a pak chuť čaje dochuťte medem.

3. Ovocný čaj s jahodami a borůvkami

Tento recept je skvělý pro osvěžení v horkých letních dnech. Budete potřebovat jahodový a borůvkový čaj, čerstvé jahody a borůvky. Začněte zalitím vroucí vodou ovocného čaje dle návodu. Přidejte nať čerstvé máty, nakrájené jahody a borůvky. Nechte louhovat alespoň 10 minut. Před podáním přidejte led a ozdobte jahodou na okraji sklenice.

Shrnutí

Doma si můžete připravit lahodné a osvěžující ovocné čaje s různými kombinacemi chutí. Inspirujte se našimi recepty a experimentujte s novými příchutěmi. Ovocné čaje jsou skvělou alternativou k obyčejné vodě a nabízejí mnoho zdravotních benefitů.

Klíčové slova: ovocný čaj recept

Sdílet článek:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vítejte ve světe ovocných čajů

Přečtěte si nejrůznější články týkající se ovocných čajů.

Edit Template

Ovocný čaj

Ovocný čaj je nápoj, ve kterém je podíl sušeného ovoce více než 50 % hmotnosti, skládá se i z částí sušených rostlin.

Internetové stránky provozuje společnost inagami s.r.o., IČ: 06366376, Cedrová 1431, Jesenice

© 2024 ovocnycaj.cz